Psychedelic Springland

by Lucas Perny

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      €10 EUR  or more

     

1.
01:59
2.
3.
04:36
4.
02:08
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
03:38
12.

about

Psychedelic Sprinland is is an album by Slovak experimental drummer, composer and percussionist, Lucas Perny featuring tracks recorded in late 2010 and early 2011 and released in July 2011.The album is tribute to drummers like Dušan Hájek, Robert Wyatt, Mitch Mitchell, John Bonham, Ginger Baker, Jojo Mayer, Max Roach and Nick Mason.

Story [music interpreation] (in Slovak language)
"Všetko nadväzuje na predchádzajúci album, "Psychedelic Winterland". V úvode sa poslucháč presúva z krajiny zimnej, do krajiny jarnej fiktívnym surrealistickým vlakom. Zlomovým úsekom je "Dark Tunel". Po vyjdení z tohto tunela je poslucháč v priestore "dnb" psychedélie ("Refresh") a z vlaku uvidí tzv. Čórtúv hrád ("Castle of devil"). Situácia zvážnie v skladbe "A Records Full Of Secrets", (inšpirovaný skladbou Pink Floyd/"A Saucerfull of secrets"). Tématika albumu sa presúva do nočného lesa, kde stretávame šamanov a nadprirodzené bytosti. Ide o temnú až snovú časť ("Night Of The Demons", "Surrealistic Dream Begins","Dance On Fire", "Vampires"). A čo sa s hlavným hrdinom príbehu stalo, je už na fantázii poslucháča, pretože sa na konci ocitá v pekle ("Ghost From Helll In 1972"). Okrem toho som na album zaradil aj "recyklované" a nezverejnené experimenty ako je "La Soupe Aux Choux", ktorá mala mimoriadny úspech na Youtube (okolo 20 000). To isté by sa dalo povedať o veľkom Sidov (For big Sid), ktorý bude v tejto podobe zvukovo upravený. Celú túto atmosféru priam dokonale vizuálne znázornila slečna umelkyňa Gabriela Halás z Hlohovca na prednej strane obalu."

credits

released July 1, 2011

Lucas Perny - drums, composing, recording, sound mixing
Martin Kovárik - sound mastering
Gabriela Halás - maľba prednej strany albumu (front album art work)
Andrej Danoczi/L.Perny - back album art work;

tags

license

all rights reserved

about

Lucas Perny Nitra, Slovakia

Lucas Perny is avant-garde, solo drummer-composer, best known for his videoclips, exprimental albums and projects with solo musicians.

contact / help

Contact Lucas Perny

Streaming and
Download help